Chrenková Ľudmila

Akademická maliarka Ľudmila Chrenková-Hofmanová (1940) študovala v rokoch 1967 – 72 na VŠVU ( u prof. Želibského a Čemického). Na slovenskú výtvarnú scénu vstúpila začiatkom sedemdesiatych rokov 20. storočia. Inšpiračným zdrojom jej tvorby je predovšetkým príroda. Od začiatku umeleckej tvorby sa venovala tvorbe tapisérií, komornej maľbe a tvorbe diel do architektúry. Táto drobná, no mimoriadne temperamentná umelkyňa žije a tvorí neďaleko Bratislavy - v Ivanke pri Dunaji.
Ľudmila je perfektná! Vždy, keď sa zastaví v našej galérii, pozrie na niektorý z jej obrazov a povie: Tento musím prerobiť - toto vôbec nesedí! O pár dní sa vráti aj s obrazom a ja chápem! Vždy urobí "čosi", čo obraz posunie opäť kúsok k dokonalosti.

Pre zobrazenie celého obrazu, resp. spustenie prezentácie kliknite na miniatúru. Všetky obrazy a ostatné umelecké diela a dielka, pri ktorých je uvedená cena, sú vám okamžite k dispozícii. Keďže sme predajná galéria, netreba čakať, pokým skončí výstava, ale všetky dostupné diela si môžete hneď odniesť.

Magis Art - umenie z pohodlia domova

KONTAKT

MAGIS Art & design studio Bratislava

Pribylinská 4

831 04 Bratislava